Kadın

Bayanlarda Sağlıklı Vücudun Sırları

Bayanlarda Sağlıklı Vücudun Sırları… Hepimiz çeşitli nedenlerden dolayı sürekli koşuşturma içeresindeyiz ve bu koşuşturmanın bizim için negatif etkenleri vücudumuz üzerinde kendini göstermektedir. Bayanların metabolizma hızı erkeklere göre daha yavaştır bu nedenle bayanlar daha çok dikkat etmelidir. Bayanlar günlük hayat içerisinde spora ve düzenli beslenmeye yer verdikleri takdirde bu sorunları büyük ölçüde aşabilirler. Bayanlarda sağlıklı vücut için Yapılması gerekenleri birlikte inceleyelim.

YAĞLI BESİNLERDEN KAÇINMAK

Aşırı yağlı besinlerden kaçınarak vücudumuzda bölgesel yağlanmayı ve beraberinde gelen hastalıklardan kendimizi korumuş oluruz. Bayanlarda en çok görülen şikayetler bölgesel yağlanmadır. Özellikle basen ve göbek bölgesinde biriken yağlar aşırı yağlı ve trans yağlardan meydana gelmektedir

TUZLU, ŞEKERLİ, UNLU BESİNLERİ AZALTMAK

Bayanlarda görülen hastalıkların başında tansiyon, diyabet ve aşırı kilo görülmektedir. Bu hastalıkları en aza indirmek için aşırı tuzlu, unlu ve şekerli besinlerden uzak kalarak kilo dengemiz ide koruyarak bu oranları en aza indirmiş oluruz. Bayanlarda sağlıklı vücudun yapı taşları arasında üç altın kuralı her zaman korunmalıdır bunlar tuz, şeker ve un dengesidir.

SPOR YAPMAK

Diğer önemli detaylardan birisi spor yapmaktır. Spor yapmak gün içerisinde enerjik olmamızı ve kan dolaşımının hızını artırmaktadır. Dolaşım sisteminin hızının artması ise vücudun yorulmasını engelleyerek gün içerisinde aktivitelerimizin daha verimli geçmesini sağlar.

ÖĞÜNLERİ ÇOĞALTMAK

En önemli sorunlardan başında günde bir veya iki öğün yiyerek vücudun çalışmasını azaltmaktır. Vücut ne kadar çok çalışırsa o kadar kalori harcar ve daha fit bir vücuda sahip oluruz. Günlük ortalama 5 öğün ve az miktarda besin alınırsa metabolizma o kadar çok ve düzenli çalışır.

Bir cevap yazın