Güncel

Göğüs Kanseri Bitkisel Tedavi

Göğüs Kanseri bitkisel tedavi nasıl olur? Meme kanseri belirtisinde en sık olarak meme ağrısız bir kitle hissedilir. Hastaların yüzde onu ise herhangi bir kitle olmadan ağrı hisseder. Meme kanserinde göğüste geçici olmayan değişimler oluşur. Bu değişimler kalınlaşma, şişlikler, deride tahriş yada bozulmalar, göğüs ucunun hassaslaşması ya da içe basıklaşma gibi belirtiler de ortaya çıkmaktadır. Erken tanısı konulan meme kanserleri daha çabuk tedavi edilir.

Erken tanı için birbirini tamamlayıcı olan üç yöntem bulunmaktadır. Bunlar kişisel, klinik ve mamografidir. Kişisel olan göğüs kontrolleri kendi kendine yapılan göğüs kontrolleridir. Klinik göğüs kontrolleri ise doktor tarafından yapılır. Aile tarihçesi, ırk, çocuk sayısı, ilk adet yaşı gibi unsurlar meme kanserinin yüksek risk taşıyıp taşımadığını belirler.

Meme kanseri tedavisinde son yıllarda oldukça önemli gelişmeler olmuştur. Bir çok tedavi olanağı olduğu kadar bu tedavi olanakları evreye göre değişmektedir. Meme kanseri tedavisi uzmanlar tarafından yapılmaktadır ve ekip içinde cerrah, onkolog, radrasyon onkoloğu, radyolog, plastik cerrah, patalog, psikolog gibi tıbbın farklı alanlarından bir araya gelmiş doktorlar bulunmaktadır.

Bir cevap yazın