Kadın

Gözaltı Morluklarından Kurtulmanın 5 Pratik Yolu

 Gözaltı morlukları, kişinin yorgun görünmesine sebep olduğu herkes biran önce bu gözaltı morluklarından kurtulmak istemektedir. Eğer sizin de gözaltı morluklarınız varsa, stresten, aşırı tuz tüketiminden, uykusuzluktan uzak kalmanız gerektiği gibi, beslenme düzeninize de son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda yorgunlukta, göz altı morluklarının oluşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu konulara dikkat ederek, göz altı morluklarının oluşmasına engel olabilirsiniz. Aynı zamanda, evde uygulayabileceğiniz doğal ve basit yöntemler sayesinde de göz altı morluklarından kurtulmanız mümkün!

Gözaltı morluklarından kurtulmanın 5 yolu! Göz altı morluklarından uygulayacağınız bu yöntemler sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Çay ile pansuman!

Çay ile pansuman yapmak, en bilinen ve etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Sallama poşet çaylarını, çayınızı içtikten sonra uzanarak gözlerinizin üstüne koyabilirsiniz. 10 veya 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Eğer sallama çay yoksa da, demlemiş olduğunuz dökme çayın bir miktarını ince bir beze sararak da gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz.

Gözlerinize aşırı makyajdan uzak durmak!

Göz altı morluklarını kapatmak için genelde, göz altı kapatıcıları kullanılmaktadır. Ancak bu kapatıcılar sayesinde cildiniz hava almaz ve morlukların daha da artmasına neden olur. Bu yüzden göz altı kapatıcılarından uzak durmak, faydalı olacaktır.

Buhar banyosu

Bir kovayı veya derin bir kabı sıcak su ile doldurun. Buhar banyosu sayesinde hem göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz hem de cildiniz nefes almış olur. Aynı zamanda cildinizi derinlemesine temizlemiş de olursunuz.

Bol bol su içmek!

Bol bol su tüketmeye özen gösterin! Su vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasında büyük rol oynadığı için, cilde çok faydalıdır.

Çiğ patates ve salatalık

Göz altı morluklarından kurtulmak için bol bol sebze ve meyve tüketmeye özen gösterin. Aynı zamanda çiğ patates ve salatalığı dilimleyerek ,gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz. Yine çay gibi 10 veya 15 dakika bekletmeniz yeterlidir.

Gözaltı morluklarından kurtulmanın yolları olan bu doğal ve basit yöntemlerle göz altı morluklarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Tekrar oluşmaması içinde beslenme ve uyku düzeninizi de önem vermeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın