Ağız ve Diş Sağlığıİç hastalıkları

Hipertanisyon bitkisel tedavi

Hipertanisyon düşük tansiyon demektir. Belirtileri; halsiz ve güçsüz olmanız, bulantı hissederek kulak çınlaması duymanızdır.  Ayrıca herhangi bir şeye odaklama ve unutkanlı varsa hipotansiyon belirtileri var demektir.

Tansiyonun normal değerlerden daha aşağılarda olmasıdır Kan basıncınızın düşük olması ciddi sorunları ortaya çıkarmaz. Daha çok bayanlarda görülen bir rahatsızlıktır. Yaşlı insanlarda da görülür. Daha çok yemek yenildikten sonra ortaya çıkar. Kan sindirim sistemlerine yoğun olarak gider. Bu da beyne z kan gitmesine neden olur. Yemek sonrası yürüyüş Hipotansiyon için yararlıdır.

Hipotansiyon çeşitleri vardır. Hipotansiyonun düşük olmasının nedeni.  Gebelik, Kalp rahatsızlıkları, Endokrin Sorunları, Dehidrasyon, Kan Kaybı, Şiddetli Enfeksiyon ve Besin eksikliğidir. Diğer nedenler; düşük kan basıncı, kadınların regl, adet, aybaşı gibi günlerinde veya sinirlenme durumlarında da belirir. Düşük tansiyona tuzlu ayran iyi gelir. Bu hastalar uzun süre ayakta kalma ve sıcaktan uzak durmalıdırlar. Spor yaparken dikkat edilmeli Ormanlık alan seçilerek güneşten uzak durulmalıdır.

Bir cevap yazın