Beslenme&Diyet

Kilo vermenin sırları

Yaz ayları kapıda… İnce kıyafetlerin altında ince görünmek hepimizin istediği şey. Ama dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar var. Öncelikli amacımız vücuttaki fazla suyu atmak. Bu sayede sindirim sisteminde sindirilmemiş besin maddeleri ve dolayısıyla sindirim yükü azalacak ki bu kilo vermemizi kolaylaştıracaktır.

Daha Az Karbonhidrat ve Yağsız Protein Tüketin

Karbonhidratları unutun. Nişasta, şeker, ekmek yok. Bunun yanı sıra sağlıklı karbonhidratlardan az miktarda tüketilebilir. Çavdar ekmeği, Yulaf ekmeği gibi. Protein bakımından zengin içerikli besin tüketimi vücuda gerekli enerjiyi verecek ve sizi tok tutacaktır. Tabi burada da dikkat etmeniz gereken yağsız proteinlerle beslenmektir. Örneğin haşlanmış yumurta gibi.

İşlenmiş Abur Cuburdan Uzak Durun

Lif içeriği yüksek besinler tüketin. Şekerli gıdalar yerine şeker bakımından fakir meyveleri tüketebilirsiniz. Yeşil elma, tam olgunlaşmamış kayısı, can erik vs.. İllaki çerez yiyecekseniz badem, ceviz, fındık yiyebilirsiniz. Tabi bunun da bir sınırı var. Bir avucu geçmemeli.

Egzersiz Yapın

Düzenli olarak spor yapın. Fitness salonuna gidemiyorsanız, akşamları eve yürüyerek gidebilirsiniz. Gün içerisin de de hareketli olun. İşyerinde , evinizde asansör yerine merdiven kullanabilirsiniz.

Bol Sıvı Tüketin

Bol su için. Bunun yanı sıra kahve ve yeşil çay hem size enerji verecek hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Metabolizmanızı Şaşırtın

Aralıklı olarak metabolizmanızı şaşırtarak zayıflamanıza katkıda bulunabilirsiniz. Örneğin 8 saatlik açlıktan sonra sadece bir bardak su, yarım saat sonra bir bardak ayran, yarım saat sonra az yağlı ve az karbonhidratlı bir öğün tüketebilirsiniz. Ertesi gün normal öğünler, bir başka gün yine şaşırtmacalı bir öğün. Böylece vücudunuz hep aynı tür beslenme davranışına alışmayacak, kilo vermenizde size direnmeyecektir.

Bir cevap yazın