Kadın

Menopoz Dönemi Bitkisel Tedavi

Menepoz dönemi, kadınların hayatındaki en zorlu dönemlerden biridir.Fiziksel ve ruhsal yapılarında birçok değişime sebep olur.Menepoz döneminde bitkisel tedavi ile bu değişimden kötü anlamda gelen etkileri en aza indirmeye çalışırız.

Adaçayı, östrojen içerir. Menopoz döneminde bitkisel tedavinin başında gelir.Yaşanan gece terlemeleri ve ateş basmasını engellemeye yardımcı olur.Civan perçemi, doğal östrojen deposu olan bu bitki menopoz dönemlerinde yaşanan rahatsızlıkları giderir.Soya fasülyesi, soyadan elde edilen bu fasülyenin tüketilmesi ile menopoz şikayetleri hafifletilebilir.Kızılderili otu, kızılderili kadınların menopoz dönemlerinde kullandıkları bu bitki bazı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılıyor. Aynı zamanda ülkemizde de artık yaygın olarak yetiştirilmektedir.Anason, doğal östrojen ve benzeri maddeler içeren bu bitki, menopoz sıkıntılarının yanı sıra gaz problemleri, hazımsızlık ve uyku sorunlarının çözümlerinde de yardımcı oluyor.Çuha çiçeği yağı, yine kızılderili kadınların özellikle geceleri yatmadan önce kullandığı bu bitki içerisinde östrojen içermemesine rağmen ateş basmaları, terlemeler gibi sorunların yanında kolestrol, kaşıntı, adet dönemi sancıları ve egzama gibi rahatsızlara da etki etmekte.

Böylece bu bitkiler kullanılarak menepoz dönemi bitkisel tedavi yapılmış olur ve bu zorlu dönem en iyi şekilde atlatılmış olur.

Bir cevap yazın