İç hastalıkları

Mide Ülseri Bitkisel Tedavi

Mide Ülseri; Midenin üretmiş olduğu asidin midenin iç kısmını parçalayarak yaraya neden olan bir sindirim sistemi organı hastalığıdır.  Hastalığın belirtileri midede oluşan ekşime hissi, midenin üst kısmında oluşan ağrılar, özellikle karın açlığında asit üretimi fazla olduğu için başlayan sancılardır.

Başta stres olmak üzere,dengesiz beslenme, fazla miktarda çay, kahve, alkol kullanılması, asit içerikli içecekler, midenin uzun süre boş kalıp asit salgılamasının fazla olması bu hastalığın nedenlerinden bazılarıdır. Ayrıca sindirim sistemine bağlı diğer organlarda oluşan hastalıklar da mide ülserine sebep olabilmektedir.

Hastalığın tedavisinde ,ilk başta beslenme alışkanlığının düzene sokularak ağrıya sebep olacak yiyecek içecekler  tespit edilip bu yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Hastalığın tedavisinde ameliyat çok nadir görünen bir durum olmakla birlikte daha çok ilaç tedavisine ve doğal nimetlerden faydalanmaya yönelinmektedir. Yaklaşık 1-2 yıl kadar süren tedavi süreci sonunda dikkat edilmezse yaralar tekrar oluşarak hastalık yenilenebilmektedir. Hastalık belirtileri gastrit aşamasındayken tedaviye başlanırsa ülser adı verilen yaralar önlenebilir.

Bir cevap yazın