Kadın

Olmazsa olmaz makyaj fırçaları

Makyajı adeta birer sanatçı büyük bir titizlikle ve tutkuyla hayatımıza dahil ettiğimizi itiraf ederek başlayalım dilerseniz. Ve makyaj malzemeleri kadar fırçaları da ilgi alanımıza fazlasıyla dahil, bildiğiniz gibi. Fırçalar da o kadar çeşitli ki, neresi için hangisine ihtiyacımız olduğunu iyi tespit ederek çantamıza alalım diyoruz. Siz ne dersiniz?

Düzgün bir makyaj için fırça kullanımı çok önemlidir. Çok farklı türde makyaj fırçası var ancak her kadının mutlaka edinmesi gereken fırçalar için listemize bir göz atın.

Fondöten fırçası

İlk sırada fondöten fırçası geliyor. Sıvı fondöten çok sık kullanmasanız bile, cilt bakım ürünlerinizde ya da renkli nemlendiricilerde kullanabilir ve düz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Allık fırçası

Fırça olmadan allık kullanmak çok zordur ve her kadının allık fırçasına ihtiyacı vardır. Hem krem hem de toz allıklarda fırça kullanabilirsiniz. Renkler düzgün bir şekilde dağılır ve daha doğal bir görünüm kazanırsınız.

Kapatıcı fırçası

Kapatıcı fırçası olmazsa olmazlar arasında gelir. Hem sağlık açısından hem de ürünün kullanımı açısından, kapatıcı kullanırken #benimgibi parmaklarınız yerine fırça tercih edin.

Far fırçası

Farklı uygulamalar için farklı far fırçaları mevcut. Bu nedenle en az birkaç çeşit far fırçası edinmelisiniz. Far kullanım tarzınıza uygun birkaç çeşit fırça edinmekte fayda var.

Kaş fırçası

Kalem yerine kaş pudrası kullanıyorsanız mutlaka kaş fırçanız olmalı. Bazen dolgu yapmak ve belirginleştirmek için kalem yerine toz ürünler daha kullanışlı olabilir.

Pudra fırçası

Pudra fırçası her kadının ihtiyacıdır. Bazı kadınlar fondöteni bile pudra fırçası yardımıyla uygular. Elde etmek istediğiniz görünüme bağlı olarak pudra fırçası kullanabilirsiniz.

Göz kalemi fırçası

Eğer farklı tarzda göz kalemi ya da eyeliner kullanmayı seviyorsanız, mutlaka eyeliner fırçanız olmalı. Uzun süreli ve çarpıcı bir görünüm için jel ürünleri tercih etmelisiniz. Fırça yardımıyla da gözlerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın