Ağız ve Diş Sağlığı

Sağlık Ağızda Başlar: Ağız sağlığı nasıl korunur

Sağlık Ağızda Başlar, Ağız sağlığı; sindirim sistemimizin giriş bölümü olan ve yememizi,içmemizi,ağlamamızı ve gülmemizi sağlayan vücudumuzun hassas noktası ağzımızın genel sağlığı anlamına gelir.  Özellikle küçük yaşlarda başlanması gereken birtakım önlemler ile tüm vücuda etki eden ağzımızın ileride büyük sorunlarla karşılaşması engellenebilir.

Ağız sağlığı ile ilgili problemlerin başında diş çürümeleri ve ağız kokusu gelir. Bunun önlenebilmesi için küçük yaşta ebeveynlerce diş fırçalama ve ağız bakımı alışkanlığının kazandırılması gerekir. Ağız içerisinde yer alan diş eti hastalıkları yoluyla bakterilerin kana karışması ve tüm vücuda yayılması gibi tehlikelerle karşılaşabiliriz.

Ağız problemlerinin belirtileri; nefeste koku oluşması,diş fırçalamada veya yemek yeme sırasında kan ile karşılaşılması, ağız içi ve dışında  çıkan yaralar gibidir. Bu problemlerin çözümü ilk önce bir ağız ve diş sağlığı uzmanına danışarak tedavi olmaktır. Bunun yanında doğanın bize sunmuş olduğu bir çok bitkisel imkan da yüzyıllar boyunca insanlar tarafından ilgi görmüştür. Tedavi aşamasına gelmeden korunmanın yollarının araştırılıp gerekli hassasiyetin gösterilmesi ileride çıkacak büyük hastalıkları da önleyecektir.

 

Bir cevap yazın