Kadın

Selülit için kalıcı çözüm

Selülit, kadınlar da daha sık görülen ve kilo yada yaş fark etmeksizin her kadında bir miktar görülebilen pek çok nedene bağlı dolaşımsal bir bozukluktur. Selülite sebep olan faktörlerin başında hormonlar, genetik yatkınlık, kan dolaşımın bozuklukları, egzersizsiz yaşam tarzı, beslenme hataları, yüksek toksin içeren hava ve sigara gibi kötü alışkanlıklar ve elbette psikolojik faktörler.

Selülit acil tedavi isteyen bir sağlık sorunu gibi gözükmese de aslında vücudun o bölgelerinde biriken toksinlere işaret etmekte ve bir şeylerde değişiklik yapılması gerektiği konusunda uyarı taşımaktadır. Selüliti olan kadınlar daha çok estetik kaygılar taşımakta olup,  yaşam tarzlarında bir değişikliğe gitmeyip, güzellik merkezlerinde geçici çözümler aramaktadırlar.

Selülit için kalıcı bir çözüm aranmak isteniyorsa bunun sebeplerine yönelinmelidir. Genetik yatkınlık değiştirilemeyeceğine göre buna göre bir beslenme şekli ve daha hareketli bir yaşam tarzı bundan sonra oluşacak selülittlere önlem olarak tercih edilebilir. Ancak halihazırda vücuda yerleşmiş olan selüloitler için mutlaka bitkisel destekli kürlerin kullanılması gerekecektir. Bitkisel selüloit tedavisi hem iyileştirici hem de önleyici bir yöntemdir

Bir cevap yazın