İç hastalıkları

Sinir Sistemi Hastalıkları Bitkisel Tedavi

Sinir Sistemi Hastalıkları Bitkisel Tedavi.  Bu hastalıklar sinir sistemini oluşturan beyin, beyincik,, omurilik, kafa ve çevre sinirlerini bozukluklarında dolayı ortaya çıkmıştır.Bu hastalıklar hassaslığı nedeniyle diğer hastalık çeşitlerini de ilgilendirir. Bu hastalık organik ve fonksiyonel sonuçlar da göstermektedir.

Belirtileri; kas gerginliğinin azalması refleks kaybını görülüğü gevşek felçler dir. Felç ve atrofi bacakların vücudumuzdan uzak uçlarında belirgin ve bakışımlıdır. Duygu kaybı felç den sonra kendini gösterir. Duygu bozukluklarına neden olan karıncalanmalar ve ağrılara rastlanır. Sinir gövdesinin sıkışması ağrıyı başlatabilir.

Belirtisiz olarak başlar.  Sinir sistemiyle ilgili hastalıkların sebepleri; iltihap, menenjit,  beyin apsesi, Damar hastalıkları, tümörler, Travma, Gelişme bozuklukları, Metabolik hastalıklar, Myelin Kılıfı, Paroksismal, Zehirlere bağlı hastalıklar sinir sistemi rahtsızlıklarının oluşumunu hareketlendiren sebeplerdir.  Görüldüğü gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Doğuşta olan hastalıklarla Travma ve iltihaplanmalar, zehirlenmeler. Bunlardan sadece birkaçıdır. Bu hastalıkta çevre faktörleri de büyük bir etkiye sahiptir. Parazit ve virüsler hastalığı hızlandırır.

Bir cevap yazın