Kadın

Sonbaharda Cildinizle Işıldayın

2018’de Cildinizle Işıldayın

2018 yılına girmemize sayılı günler kala yılbaşı hazırlıkları da hızlanıyor. Parlayan siyah bir elbisenin ya da kırmızı bir tulumun içinde yeni yıla girmeyi heyecanla beklerken hazırlıkların en önemli parçası gözümüzden kaçmasın! Cildimiz

 

Önce Kurutucu Maske

Yağlı ve karma cilt tiplerinde uygulanabilecek bu maske siyah noktalarımızla ve sivilcelerimizle vedalaşmamızı sağlayacak.

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı elma sirkesi

Malzemeleri karıştırdıktan sonra yüzümüzde siyah nokta ve sivilce problemi olan yerlere sürüyoruz ve kuruması için 15 dakika bekliyoruz. 15 dakikanın sonunda ılık suyla yıkıyoruz.

  • Şimdi Işıldama Zamanı

                Karbonat, limon suyu ve sirkenin kuruttuğu cildimize nem kazandırmak ve gerilmesini sağlamak için avokado maskesinden yardım alacağız.

Malzemeler:

  • Çeyrek avokado
  • 1 tatlı kaşığı bal

Bal eklediğimiz avokadoyu püre haline gelene kadar ezdikten sonra masaj yaparak yüzümüze uyguluyoruz. 30 dakika sonra ılık suyla yıkıyoruz. Haftada 1 kez art arda iki maskeyi yapmak yeterli olacaktır.

 

Günlük Bakımı Unutmayalım!

Maske uygulamaları , cilt bakımları ancak düzenli günlük bakımla beklediğimiz sonucu doğurabilir. Makyajı düzenli temizlemek , tonik kullanmak ve doğru nemlendiriciyi seçmek önemli.

 Gül Suyu Mucizesi

Sabah yüzümüzü yıkadıktan sonra , pamuk yardımıyla yüzümüze uygulayacağımız birkaç damla gülsuyu hem tonik görevi görerek gözeneklerimizi sıkılaştıracak hem de yüzümüzün pürüzsüzleşmesine yardımcı olacak. Fransız kadınlarının yüzyıllardır uyguladığı bu basit yöntemle yüzümüz ilk yaşlarımızdaki gibi olabilir!

Nem Bombası

Yazın nemli günleri geride kaldı. Yüzün kuruyan ve yıpranan yüzümüzü dinlendirmek için nemlendirici konusunda biraz daha hassas davranmamız gerekiyor. İnce katmanlar halinde bakım yağımızı ve üzerine kremimizi uygulamamız yüzümüze daha iyi gelecektir.

Cildimizi Tanıyalım!

Kullandığımız pamuktan toniğe kadar her şey yüzümüzün yapısına etki ediyor. Kendimize uygun seçmediğimiz ürünler yüzümüzün erken yaşlanmasına sebep olacağı gibi sağlık problemlerini de meydana getirebilir. Bu nedenle yazımızda sizinle paylaştıklarımızı uygulamadan , size uygun olur olmadığına karar vermelisiniz. Bunu yapabilmek için de cildinizi tanımanız gerekiyor. Kuru, karma ya da yağlı bir cildiniz olabilir.

Cilt tipinizi belirlemek için, cilt tipleri ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın