Güncel

Troid bitkisel tedavi

Tiroid bezi, boyunun ön tarafında bulunan ve 2 lobdan oluşan bir bezdir. Tiroid bezi T3 ve T4 ile tanımlanan 2 tane hormon üretir.  Bu iki hormon metabolizmayı düzenler ve de metabolizma hızını kontrol eder. Tiroid rahatsızlıkları, tiroid hormonlarının az çalışması, fazla çalışması veya tiroid bezi içinde oluşan kitleler olarak görülür.Doktorlar troid bitkisel tedavi için dereotu kürü öneriyorlar.

Troid bitkisel tedavi de 3 ay boyunca çok basit olan kürümüzün uygulanması gerekiyor.Sabah, öğle ve akşam,  aç karnınıza, öğünlerden 15 dakika kadar önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu birkaç kez çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulur.Bu küre hiç ara vermeden 3 ay devam etmelisiniz.İkinci ayından sonra tiroid hormonlarınızı zaman zaman kontrol ettirmenizi tavsiye ediyor.Çünkü kullandığınız ilacın miktarını azaltmanız gerekli olabilir.

Troid bitkisel tedavide nodüllerin küçülmesinde veya ilerlemesinde de bu dereotu kürü oldukça etkilidir.Bu kür sayesinde çok sayıda hasta, ilaç alınımından kurtulmuş ve var olan nodülleri de yok olmuştur.Gerekirse küre daha uzun zaman devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın